KOŁDRY, PODUSZKI, MATERACE

Poznaj nasze surowce i metody produkcyjne

Najczęściej stosowane naturalne i syntetyczne wypełnienia poduszek i kołder AMW Nawrot.

Pierze

Pierze

Miękkie, lekkie i sprężyste pierze z piór gęsich i kaczych od wielu pokoleń używane jest jako wypełnienie kołder i poduszek. Materiał ten idealnie izoluje oraz wchłania i odprowadza wilgoć. Pierze charakteryzuje się długą trwałością.

Puch

Puch

Najwyższej jakości puch gęsi i kaczy to klasyczne, naturalne wypełnienia poduszek i kołder. Produkty puchowe charakteryzują się puszystością i sprężystością. Puch szybciej niż inne materiały absorbuje wilgoć i ją rozprasza.

Bawełna

Bawełna

Włókna bawełny są jednymi z najpopularniejszych materiałów naturalnych stosowanych w przemyśle tekstylnym. Używane są też jako bardzo trwałe wypełnienie kołder o wysokiej zdolności absorbcji wilgoci.

Owcza wełna

Owcza wełna

Jest popularnym wypełnieniem poduszek i kołder. Owcza wełna, przepuszczając powietrze, zapewnia dobrą wentylację. Utrzymuje stałą temperaturę ciała śpiącego. Właściwości owczej wełny znane są w rehabilitacji.

Wielbłądzia wełna

Wielbłądzia wełna

Włosie wielbłąda wykorzystywane jest w produkcji kołder. To naturalne wypełnienie ma unikalne właściwości termostatyczne - zimą izoluje przed chłodem, a latem przed upałem. Odprowadza też wilgoć.

Wełna alpaki

Wełna alpaki

Wełna z alpaki to naturalne włókno, które pochodzi z futra alpaki. Zapewnia przepuszczalność powietrza, ale i stałą temperaturę ciała w czasie snu. Ponadto, jest miękka i delikatna w dotyku.

Dziki jedwab

Dziki jedwab

Jedno z najbardziej szlachetnych naturalnych wypełnień kołder. Dziki jedwab pozyskuje się z kokonów azjatyckich motyli i ciem. Doskonale odprowadza wilgoć, zapewnia stałą temperaturę ciała, ale i jego wentylację podczas snu.

Kaszmir

Kaszmir

Ze względu na cienkie włókna, kaszmir uznawany jest za najlepszą wełnę. Pozyskuje się ją z sierści kóz kaszmirskich. Kołdra z tym naturalnym wypełnieniem słynie z puszystości i posiada właściwości termoizolacyjne.

Poliester

Poliester

Włókna poliestrowe są syntetycznym wypełnieniem kołder, a sporadycznie też poduszek. To włókna antyalergiczne, termicznie skręcane, o wysokiej sprężystości i doskonałej izolacji cieplnej.

Kulki poliestrowe Amball®

Kulki poliestrowe Amball®

Kulki poliestrowe Amball® to syntetyczne wypełnienie poduszek, rzadziej kołder. Lekkością, miękkością i sprężystością dorównują puchowi. Kulki przeciwdziałają osadzaniu się kurzu i reakcjom alergicznym.

Pianka poliuretanowa (frytka)

Pianka poliuretanowa (frytka)

Nazwa tego syntetycznego wypełnienia pochodzi od jego kształtu. Tworzą je drobne paski pianki poliuretanowej PUR. Przypominają frytki. Stosowane są głównie jako lekkie i sprężyste wypełnienie poduszek.

Wypełnienie na licencji

Wypełnienie na licencji

W produkcji poduszek i kołder stosujemy także wypełnienia na licencji uznanych firm. Wśród licencjonowanych włókien w ofercie znajdują się: Dacron®, Quallofil® Air Allebran®, Hollofil® Allerban®, Aerelle®, Tencel®, Outlast®, Thinsulate™

Certyfikaty I licencje / JAKOśĆ JEST DLA NAS WAŻNA

Kontakt / Zadaj nam pytanie

SIEDZIBA

AMW Nawrot spółka komandytowa
42 -625 Pyrzowice
ul. Ułanów 1
NIP: 645-22-99-087
Tel: +48 32 284 50 17
Fax: +48 32 284 50 14
E-mail: amw@amw.pl
SKLEPY FIRMOWE

ul. Ułanów 1,
42-625 Pyrzowice
tel. +48 32 284 50 17

godziny otwarcia:
pon-pt 7:30-18:00
sob 8:00-13:00

ul. Wojkowicka 24,
41-250 Czeladź
tel. +48 32 295 04 60

godziny otwarcia:
pon-pt 7:30-15:00
sob nieczynne