KOŁDRY, PODUSZKI, MATERACE

Certyfikaty I licencje / JAKOśĆ JEST DLA NAS WAŻNA

RDS CU 853597
RDS CU 853597

Responsible Down Standard czyli RDS to niezależny, dobrowolny i globalny standard dotyczący odpowiedzialnego pozyskiwania puchu. Norma RDS została opracowywana przy wsparciu grup działających na rzecz ochrony praw zwierząt, ekspertów branżowych i sprzedawców detalicznych. Standard ten zapewnia kontrolę pochodzenia produktu na każdym etapie, począwszy od farmy, a kończąc na samym produkcie. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że puch oraz pierze znajdujące się w wybranych przez nich produktach posiada certyfikat RDS.

GOTS CU 1000237
GOTS CU 1000237

Global Organic Textile Standard czyli GOTS to wiodący na świecie standard certyfikujący wyroby tekstylne. Certyfikat GOTS obejmuje wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca aż po gotowy produkt). Uwzględnia przy tym również kwestie społeczne i środowiskowe.

Wyróżniamy dwie, główne kategorie certyfikatu GOTS:

• ORGANIC (organiczne) – takie oznaczenie przyznaje się produktom, które składają się w co najmniej 95% z certyfikowanych włókien ekologicznych,
• MADE WITH (X%) ORGANIC (wyprodukowane z użyciem (x%) surowców organicznych) – produkt musi zawierać minimum 70% certyfikowanych włókien ekologicznych, dopuszczając maksymalnie 10% włókien syntetycznych. W przypadku produkcji skarpetek, legginsów i odzieży sportowej wykorzystuje się do 25% włókien syntetycznych.

GRS CU 1000237
GRS CU 1000237

Global Recycled Standard czyli GRS to międzynarodowy, dobrowolny standard, który określa wymagania dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu. Celem programu GRS jest zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu przy jednoczesnej dbałości o środowisko, warunki socjalne, czy też kontrolę użytych środków chemicznych bezpiecznych dla człowieka i środowiska.

OEKO-TEX STANDARD 100 IW 00022
OEKO-TEX STANDARD 100 IW 00022

STANDARD 100 by OEKO-TEX ® jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Znak, na którym możesz polegać. STANDARD 100 firmy OEKO-TEX ® jest spójnym, niezależnym na całym świecie systemem testowania i certyfikacji surowców, półfabrykatów i gotowych wyrobów włókienniczych na wszystkich poziomach ich przetwarzania, jak również stosowanych materiałów uzupełniających. Przykłady artykułów, które mogą być certyfikowane: przędze surowe i barwione/gotowe, tkaniny i dzianiny, dodatki, takie jak guziki, zamki błyskawiczne, nici do szycia lub etykiety, różnego rodzaju wyroby gotowe w tym kołdry, poduszki, ochraniacze i pokrowce na materac firmy AMW Nawrot.

Wyroby włókiennicze jak np. odzież czy tekstylia domowe certyfikowane znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX ® dają konsumentom na całym świecie wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony przed szkodliwymi substancjami chemicznymi. Katalog kryteriów STANDARD 100 by OEKO-TEX ®, składa się z kilkuset kontrolowanych substancji szkodliwych. Wszystkie elementy wyrobów tekstylnych muszą spełniać kryteria badawcze STANDARD 100 by OEKO-TEX ®. Poza samą tkaniną badane są także nici, guziki, zamki błyskawiczne, nity itd. Kryteria badawcze STANDARD 100 by OEKO-TEX ® są jednolite na całym świecie i aktualizowane przynajmniej raz do roku. Wyłącznie niezależne instytuty ze stowarzyszenia OEKO-TEX ®, do którego należy Instytut, są odpowiedzialne za badania i uprawnione do wydawania certyfikatów STANDARD 100 by OEKO-TEX ®.

Wyroby tekstylne ze znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX ® można znaleźć na całym świecie. Ponad 10,000 producentów przemysłu włókienniczego i odzieżowego z prawie 100 krajów certyfikuje swoje produkty zgodnie z STANDARD 100. Obecnie, z liczbą ponad 160,000 certyfikatów wydanych na świecie, STANDARD 100 by OEKO-TEX ® jest jednym z najlepiej rozpoznawanych znaków jakościowych dla tekstyliów przebadanych na obecność szkodliwych substancji.

Badania laboratoryjne i klasy produktów OEKO-TEX® na obecność substancji szkodliwych są zasadniczo oparte na odpowiednim przeznaczeniu wyrobów włókienniczych i materiałów. Im intensywniejszy kontakt produktu ze skórą i im bardziej wrażliwa jest skóra, tym bardziej rygorystyczne są wymagania humanoekologiczne, które muszą być spełnione.

W związku z tym rozróżnia się cztery klasy produktów, w AMW NAWROT posiadamy certyfikat najwyższej klasy: Klasa produktu I - Artykuły dla niemowląt i małych dzieci w wieku do 3 lat (odzież, bielizna pościelowa, zabawki tekstylne).

Certyfikaty I licencje / JAKOśĆ JEST DLA NAS WAŻNA

Kontakt / Zadaj nam pytanie

SIEDZIBA

AMW Nawrot spółka komandytowa
42 -625 Pyrzowice
ul. Ułanów 1
NIP: 645-22-99-087
Tel: +48 32 284 50 17
Fax: +48 32 284 50 14
E-mail: amw@amw.pl
SKLEPY FIRMOWE

ul. Ułanów 1,
42-625 Pyrzowice
tel. +48 32 284 50 17

godziny otwarcia:
pon-pt 7:30-18:00
sob 8:00-13:00

ul. Wojkowicka 24,
41-250 Czeladź
tel. +48 32 295 04 60

godziny otwarcia:
pon-pt 7:30-15:00
sob nieczynne